تاثیر شیاف آنتی هموروئید بر درمان بیماری های بواسیر، شقاق و فیستول

تاثیر شیاف آنتی هموروئید بر درمان بیماری های بواسیر، شقاق و فیستول

از داروهای رایج برای درمان که معمولاً توسط خود فرد و بدون مراجعه به پزشک مصرف می شود، می توانیم به پماد و شیاف آنتی هموروئید اشاره کنیم. این دارو معمولاً در درمان هموروئید یا بواسیر نقش دارد اما در مواردی دیگر نیز کاربرد خواهد داشت. هموروئید به اتساع یا همان گشاد شدن عروق در ناحیه مقعد اطلاق می شود، که علائمی مانند درد، سوزش، خارش و خونریزی را به همراه دارد. مصرف این چنین پماد ها معمولاً در مراحل ابتدایی و برای رفع علائم این بیماری به کار می رود.

موارد مصرف شیاف آنتی هموروئید

مهمترین مورد استفاده از این پماد درمان هموروئید یا بواسیر است، اما با توجه به عملکرد این دارو، برای رفع علائم سایر اختلالات مقعدی نیز از آن استفاده می شود.

تاثیر شیاف آنتی هموروئید بر درمان بواسیر

شیاف آنتی هموروئید حاوی ماده ای به نام فنیل افرین است و می تواند عروق اتساع یافته را بهبود بخشد. از همین روی قادر است علائم این عارضه شامل درد، سوزش، خارش و خونریزی را رفع نماید. همچنین در صورتی که بیماری هموروئید در مراحل ابتدایی خود باشد، می تواند به طور کامل این عارضه را رفع نماید.

تاثیر شیاف آنتی هموروئید بر درمان شقاق

شقاق بیماری مزمن مقعدی است که همانند هموروئید در اثر اعمال فشار به این ناحیه ایجاد می شود. این عارضه سبب ایجاد زخمی عمیق در مقعد شده که درد بسیاری را به همراه داشته و گاهاً عمق زخم به عضله مقعد نیز می رسد. این شیاف دارای موادی از جمله لیدوکائین است از همین روی قادر است، نشانه های آزار دهنده ی شقاق مانند سوزش، درد و خارش را از بین ببرد، از طرفی  شیاف آنتی هموروئید با دارا بودن خواص ضد التهابی از عفونت و نیز التهاب مقعد جلوگیری می کند.

تاثیر شیاف آنتی هموروئید بر درمان فیستول

فیستول مقعدی را می توان ایجاد مجرایی غیر طبیعی میان روده و پوست اطراف مقعد تعریف نمود. فیستول سبب بروز عفونت شدیدی می شود زیرا که آلودگی های روده را به سطح پوست منتقل خواهد نمود. اما مصرف شیاف آنتی هموروئید می تواند به رفع التهاب و عفونت کمک ویژه ای نماید و به برطرف نمودن علائم این بیماری مانند درد و سوزش کمک نماید.

نحوه مصرف شیاف آنتی هموروئید

میزان مصرف این دارو باید مطابق نظر پزشک باشد اما در حالت کلی میزان مصرف آن دوبار در روز، یکبار صبح و یک بار شب تعیین شده و بهترین زمان مصرف آن بعد از اجابت مزاج است. از مصرف طولانی مدت این دارو، بیش از 7 روز خودداری نمایید زیرا ممکن است عوارض این دارو شامل خارش، قرمزی، راش پوستی، سوزش و درد نمایان شود.

موارد منع مصرف شیاف آنتی هموروئید

مصرف این دارو برای افراد مبتلا به دیابت، پرکاری تیروئید، فشار خون بالا، مشکلات قلبی باید زیر نظر پزشک انجام شود همچنین مصرف آن برای افرادی با شرایط زیر ممنوع است :

  • حساسیت نسبت به آن
  • مبتلایان به عفونت های ثانویه
  • ضایعات قارچی و ویروسی
  •  ضایعات سلی مقعد

مصرف این شیاف نمی تواند تاثیر چندانی بر رفع علت اصلی داشته باشد و تنها در رفع علائم این عارضه به صورت موقت تاثیرگذار است پس درمان قطعی این بیماری نخواهد بود. لازم است جهت رفع دائمی بیماری با پزشک م نمایید تا در صورت وم از روش های تهاجمی و قطعی مانند جراحی و لیزر مادون قرمز استفاده نمایید. بهترین روش درمان این عارضه استفاده از لیزر است، زیرا بدون درد و خونریزی و در کمترین زمان ممکن عارضه را برای همیشه درمان خواهد نمود.

منبع این مقاله : کلینیک زارعی

تفاوت و شباهات شقاق و بواسیر

درمان دارویی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

درمان خانگی فیستول مقعدی

مصرف ,شیاف ,آنتی ,رفع ,هموروئید ,درمان ,شیاف آنتی ,آنتی هموروئید ,این عارضه ,تاثیر شیاف ,این دارو

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دین من ، انسانیت من است.. بهترین مرکز تزریق ژل نمونه سوالات راهنمای طبیعت گردی اکوتوریسم افشای ماهیت فرقه تروریستی رجوی ابوالفضل بیهقی مورّخ، ادیب، نویسنده و پدر نثر پارسی معرفی جدیدترین ها بازار سایت بنیس باز ار به بازار | نیازمندی های کسب و کار دبستان غیر دولتی دخترانه مشتاق فارسان #خیاطی2020 #هلیکوپتر2020