درمان خانگی فیستول مقعدی کاهش علائم و پیشگیری از تشدید بیماری

درمان خانگی فیستول

فیستول مقعدی نوعی از عارضه های عفونی است که در نواحی اطراف مقعد ایجاد می شود و به معنی اتصال غیرطبیعی میان دو ارگان از بدن است که در مقعد این اتصال مابین دیواره روده و پوست نواحی اطراف مقعد ایجاد می شود. این بیماری موجب می شود، میکروب ها و آلودگی های روده به سطح پوست راه یابد. از علائم این بیماری می توانیم به درد، سوزش، خارش، ترشحات بد بو، خونریزی و … اشاره کنیم.

برای درمان فیستول مقعدی راهکار های مختلف خانگی و پزشکی پیشنهاد می شود. اما درمان‌های خانگی و دارویی که تا به امروز برای این بیماری وجود دارد، پاسخگوی درمان قطعی این بیماری نیست، و تنها در بهبود و کاهش علائم بیماری مثل درد، خارش و و یا جلوگیری از عفونت آن موثر است. تنها راهکار قطعی و موثر برای رهایی از این بیماری، درمان فیستول با لیزر و عمل جراحی است. لیزر درمانی می تواند بدون احساس درد، خونریزی و به طور قطعی این بیماری را درمان نماید اما عمل جراحی با دردسرها و عوارض خاص خود مانند دوره نقاهت طولانی و بستری در بیمارستان، درد، خونریزی و امکان ابتلا به سایر عفونت ها همراه است.

در این مقاله قصد داریم، راهکارهایی خانگی معرفی نماییم تا به وسیله آن علائم این عارضه را کاهش دهید.

اجتناب از تمیز و پاک کردن بیش از حد منطقه مقعد

تمیز و پاک نمودن نواحی اطراف فیستول می تواند در بهبودی و جلوگیری از عفونت آن موثر باشد، اما اگر در این کار وسواس به خرج دهید، یعنی بیش از حد ناحیه را تمیز نموده و یا شوینده های قوی برای تمیزی نمودن ناحیه استفاده کنید، موجب تحریک و التهاب بیشتر ناحیه خواهید شد. تمیز نمودن ناحیه اگر بیش از حد باشد، روند درمان را با اختلال مواجه می کند.

تغذیه و رژیم غذایی موثر در درمان فیستولپونه کوهی برای درمان خانگی فیستول

بی شک تغذیه و رژیم غذایی مهمترین عامل در بهبودی هر بیماری است. مصرف مواد غذایی مفید و مناسب تاثیر بسزایی در درمان بیماری خواهد داشت. مصرف خوراکی های حاوی فیبر می تواند در پیشگیری از یبوست موثر باشد، زیرا که ابتلا به یبوست یکی از علل اصلی در تشدید بیماری است. همچنین بهتر است در این دوران مصرف غذاهای تند و گرم را متوقف نمایید، زیرا این عامل نیز در تشدید شرایط و علائم بیماری موثر است. به طور مثال مصرف پونه کوهی به عنوان ضد التهاب قوی می تواند در درمان خانگی فیستول و بهبود سیستم ایمنی موثر باشد. برای این منظور می توانید یک قاشق پونه کوهی را به آب گرم اضافه نموده و قبل از شام و بعد از صبحانه میل نمایید. همچنین مصرف زنجبیل به عنوان خوراکی مفید و شفابخش که در کاهش گرفتگی عضلات نقش دارد، می تواند به بهبودی بیماری فیستول کمک نماید. در ادامه به تشریح دو خوراکی دیگر که برای درمان فیستول مفید است، می پردازیم :

عسل موثر در بهبود فیستول

عسل خوراکی بسیار مفید با خواص ضد می است که میتواند نقش بسیار مهمی در درمان و پیشگیری از عفونت داشته باشد. برای درمان خانگی فیستول می توانید مصرف عسل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید. برای تاثیرگذاری بیشتر می توان یک قاشثق عسل را به یک لیوان اضافه نمود و دو بار در روز از آن نوشید.

زردچوبه روشی فوقالعاده در درمان خانگی فیستول

زردچوبه، ضد باکتری بسیار قوی است که می تواند به عنوان آنتی بیوتیک طبیعی عمل نماید. به علاوه مصرف زردچوبه در از بین بردن باکتری های روده و جلوگیری از انتشار و گسترش عفونت موثر است. برای مصرف زرد چوبه می توانید یک قاشق غذا خوری (زردچوبه بو داده) از آن را با 300 میلی لیتر شیر بدون چربی و یک قاشق عسل مخلوط کرده و شب ها قبل از خواب میل نمایید و منتظر کاهش علائم بیماری خود باشید.

روغن درخت چای با خاصیت ضد باکتریایی موثر در بهبود فیستول

روغن درخت چای محلول بسیار قوی و ضد باکتری موثری است که استعمال آن موجب می‌شود، عفونت ناحیه‌ی فیستول از بین برود. برای استفاده از روغن درخت چای به عنوان درمان خانگی فیستول می توانید روزانه آن را بر روی ناحیه مورد نظر استعمال نمایید. برای استعمال روغن درخت چای ابتدا آن را با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید تا از غلظت آن کاسته شود، سپس می توانید محلول را به وسیله گوش پاک کن بر روی فیستول استعمال نمایید و بعد از 20 الی 30 دقیقه با آب سرد شسته و خشک کنید.

آب گرم تسکین دهنده فیستول

نشستن در آب گرم می تواند اثرات آرامش بخشی داشته و به بهبود بیماری کمک نماید.

برای تاثیر بیشتر این درمان خانگی فیستول می توانید از آب گرم و مقداری اسانس های ضد درد و یا جوش شیرین و نمک اپسوم استفاده نمایید.

تفاوت و شباهات شقاق و بواسیر

درمان دارویی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

درمان خانگی فیستول مقعدی

بیماری ,فیستول ,درمان ,موثر ,خانگی ,تواند ,است که ,روغن درخت ,در درمان ,می تواند ,یک قاشق ,درمان خانگی فیستول ,خانگی فیستول می توانید ,خانگی فیستول مقعدی ,کاهش علائم بیماری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
هارمونی تحصیل شادی بازسازی و دکوراسیون آرکا kharid-140099 it-sitedesign دانلود خلاصه درس دنیای رها فروشگاه باطری و یو پی اس ملکی بابل اشتراک مطالب برای یادگیری وبلاگ نویسی